27 juli 2026
Ben jij een ervaren adviseur en een natuurlijke verbinder? Wil je een bijdrage leveren aan belangrijke netwerkorganisatie op de scheidslijn van zorg, veiligheid en openbaar bestuur? Word je enthousiast van het werken in een crisisorganisatie die zich bezighoudt met het voorbereiden op, en het voorkomen en bestrijden van rampen en crisis, ook buiten kantooruren? Dan zijn wij op zoek naar jou!
Adviseur GHOR
36 uur per week
Standplaats Breda of ‘s Hertogenbosch
Naast de traditionele flitsrampen en -crises, zoals een zeer grote brand, zien we in de wereld van nu verschillende risico’s en dreigingen. Denk hierbij aan geopolitieke spanningen, digitale ontwrichting en klimaatverandering, De Geneeskundige Hulpverleningsorganisatie in de Regio (GHOR) houdt zich bezig met het voorbereiden op en voorkomen en bestrijden van deze rampen en crises.
Maatschappelijke weerbaarheid is momenteel een belangrijk thema; ook voor de GHOR is het een van de prioriteiten. Weerbaarheid bij de GHOR richt zich op het vermogen van het zorg- en veiligheidsdomein om verstoringen te voorkomen, op te vangen, zich aan te passen en hiervan te herstellen. Zo versterken we onze crisisorganisatie, onder meer door ons voor te bereiden op 72 uur stroomuitval en richten we ons op het versterken van de weerbaarheid in de zorgketen als geheel.
Wat ga je doen?
Als Adviseur GHOR lever je een bijdrage aan beleidsontwikkeling en adviseer je over (beleids)aspecten op meerdere brede en complexe processen van de GHOR, denk aan risico- en crisisbeheersing, continuïteit van zorg en crisisorganisatie.
Voor de uitbreiding van ons team zijn we op zoek naar een adviseur GHOR die zich – in ieder geval in eerste instantie – primair richt op het thema Weerbaarheid. Zo organiseer je sessies voor onze zorgpartners, ga je in gesprek met de Veiligheidsregio’s, geef je nadere invulling aan het project weerbare zorgketen en sluit je aan bij regio brede en regio-overstijgende projecten, zoals de ontwikkeling van noodsteunpunten.
Je hebt hierbij de mogelijkheid om de functie zelf inhoud te geven, in nauw overleg met de strategisch adviseurs.
Het GHOR-team
Je werkt samen met 18 collega’s in een multidisciplinair team. We werken regio breed, waarbij we proberen elkaar wekelijks te ontmoeten in Breda, Tilburg of Den Bosch. Dit alles doen wij in nauwe samenwerking met de andere ketenpartners in de Veiligheidsregio Brabant-Noord en Midden-West Brabant, zoals politie, defensie, bevolkingszorg en brandweer. De GHOR Brabant Midden-West-Noord staat onder leiding van de Directeur Publieke gezondheid GGD West-Brabant en GGD Hart voor Brabant. Het gebied telt 35 gemeentes en heeft 2 gemeenschappelijke meldkamers in ‘s-Hertogenbosch en Bergen op Zoom. Wil je meer lezen over de GHOR, klik dan op deze link.
Wat bieden we jou?
- Werken in een organisatie die er echt toe doet in de samenleving;
- Een bruto maandsalaris van maximaal € 5.624,= (salarisschaal 10 cao SGO) bij een dienstverband van 36 uur per week. Inschaling is afhankelijk van jouw opleiding en ervaring;
- Je krijgt een arbeidsovereenkomst voor de duur van 1 jaar, met de kans op verlenging bij wederzijdse tevredenheid;
- De ruimte om deze nieuwe rol vorm en inhoud te geven;
- De persoonlijke vrijheid om 17,05% van je maandsalaris in te zetten voor extra verlofuren of inkomen, opleiding, aanschaffen van een fiets of vergoeding voor je woon-werkreiskosten;
- 70% van je pensioenpremie van het ABP Keuzepensioen wordt betaald door de werkgever en je hebt de vrijheid om jouw pensioen in te vullen zoals je dat zelf wilt;
- Hybride werken, dit betekent voor ons de mogelijkheid om in afstemming met collega’s en passend bij jouw werkzaamheden je werklocatie, werktijden en/of je fysiek of digitaal aansluit bij vergaderingen, zelf te kiezen;
- Werken met professionals en collegiale werksfeer.
Wat breng jij mee?
- Een afgeronde relevante HBO-opleiding;
- Zeer goede beheersing van de Nederlandse taal, zowel mondeling als schriftelijk;
- Minimaal 3 jaar werkervaring op het gebied van crisisbeheersing en/of (opgeschaalde) gezondheidszorg;
- Gevoel voor organisatorische, bestuurlijke en politieke verhoudingen;
- Het lef om afgewogen beslissingen te nemen en vanuit je expertise een standpunt in te nemen;
- Eerlijkheid en samenwerken als kernwaarden om te komen tot het beste resultaat;
- Bereidheid en enthousiasme voor het uitvoeren van een piketfunctie volgens dienstrooster. Hiervoor ben je in staat om tijdens je piket 24/7 binnen 60 minuten aanwezig te zijn in het crisiscentrum van ’s-Hertogenbosch of Bergen op Zoom en ben je in het bezit van rijbewijs B;
Interesse?
Zie jij jezelf als onze nieuwe collega? Verras ons dan vóór 12 augustus 2026 met je sollicitatie!
Heb je vragen? Neem dan contact op met Tineke Vos, strategisch adviseur GHOR via telefoonnummer 06-42839337.
De sollicitatieprocedure bestaat uit twee gesprekken op woensdagmiddag 26 augustus en donderdag 3 september. Je hebt een gesprek met een advies- en selectiecommissie bestaande uit teamleden en HR. Valt de keuze op jou, dan vragen we je om een VOG.
Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.